Buduj karierę z nami

Jak dobrze zaprezentować się na rozmowie o pracę?

Od chwili wejścia do gabinetu dyrektora masz zaledwie 20 sekund na to, aby zrobić dobre wrażenie. W tym krótkim czasie dyrektor wypracuje sobie wstępną opinię na Twój temat i jest wielce prawdopodobne, że dalsze Twoje wystąpienie już tej opinii nie zmieni. Zacznij więc to spotkanie z uśmiechem na twarzy. Uśmiechnij się już w chwili wejścia do budynku szkoły i z uśmiechem powitaj osoby w sekretariacie. Bardzo często drzwi do gabinetu dyrektora są uchylone i Twoje promienne powitanie nieformalnie „wedrze” się do jego gabinetu.  

Czytaj więcej »

Pierwsze dni w nowym miejscu pracy – wskazówki od osoby wdrażającej w nowe obowiązki

Pierwsze dni w nowej pracy są kluczowe w budowaniu dobrego wizerunku. Odpowiednie przygotowanie zminimalizuje stres i pomoże Ci podczas adaptacji. Pokaż się z dobrej strony, a z pewnością odniesiesz sukces. Poniżej kilka praktycznych wskazówek:   

Czytaj więcej »

Jakie wybrać zdjęcie do CV ?

Czy dodanie zdjęcia do CV jest koniecznością? Czy regulują to przepisy prawa pracy? Jeżeli tak, jakie wymogi powinno spełniać nasze zdjęcie? O tym dowiesz się z artykułu

Czytaj więcej »

Darmowe strony do stworzenia idealnego CV + ważne wskazówki z pozycji osoby rekrutującej

 

Właściwe, dobrze prezentujące się CV to już połowa sukcesu w podjęciu wymarzonej pracy.

Czytaj więcej »

STRATEGIE PO DOKTORACIE

Po opublikowaniu mojego artykułu „Robić doktorat czy nie” miałam poczucie, że czegoś nie dokończyłam, że postawiłam młodych naukowców przed realiami (czasami bezwzględnego) życia akademickiego i naukowego, a nie dałam im żadnych wskazówek, jak przetrwać lub nawet kwitnąć, jako naukowiec i wykładowca.

Chciałabym zwrócić uwagę, że te wskazówki i doświadczenia dotyczą realiów australijskich, i są oparte na moich subiektywnych obserwacjach i przemyśleniach na ten temat.

Czytaj więcej »

ROBIĆ DOKTORAT, CZY NIE?

Wielu absolwentów uczelni, którzy kończą edukację zadaje sobie to pytanie. Jednak nie jest to pytanie, na które ktokolwiek może udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

 Jeśli pasjonuje cię dociekanie, zadawanie sobie trudnych pytań, powątpiewanie, i chcesz się podjąć badań ze wszystkimi konsekwencjami z tego wynikającymi, to musisz wziąć jeszcze pod uwagę, że to wcale nie znaczy, że otrzymasz pracę na uczelni. Chcę Ci jeszcze uświadomić, że Australia „produkuje” 7000 doktorantów co roku, o wiele więcej niż może znaleźć zatrudnienie na uniwersytetach. W moim przypadku, i to jest raczej wyjątek, doktorat poszedł mi gładko, o czym nie każdy może powiedzieć. W procesie badawczym i podczas pisania pracy odkryłam w tych zajęciach dużo przyjemności, a uzyskane prestizowe stypendia były dodatkową atrakcją mojego doktoryzowania.

Czytaj więcej »
  • Pierwszy
  • Poprzedni
  • 1
  • Nastepny
  • Ostatni